Camiş Madencilik tarafından yapılması planlanan kuvarsit kırma eleme tesisi kapasite artışı projesi ile ilgili ÇED süreci başladı.
Çevre ve Şehircilik Bakanlığının açıklaması şöyle:
ADANA il KOZAN, ilce Çulluuşağı Mah., 101 ada, 140 ve 141 nolu parseller (Çulluuşağı Mah., Pınar Gözü Sokak, No:1 adresinde) mevkiinde CAMİŞ MADENCİLİK A.Ş. tarafından yapılması planlanan KUVARSİT KIRMA ELEME TESİSİ KAPASİTE ARTIŞI projesi ile ilgili olarak Bakanlığımıza sunulan ÇED Başvuru Dosyası Çevresel Etki Değerlendirmesi Yönetmeliği'nin 8. maddesi doğrultusunda incelenmiş ve başvurunun ÇED Genel Formatına uygun hazırlandığı anlaşılmış olup, projeye ilişkin ÇED Süreci başlatılmıştır. Çevresel Etki Değerlendirmesi süreci tamamlanana kadar, süreç ile ilgili her türlü bilgiler ve projeye ilişkin görüş, soru ve öneriler ADANA Valiliğine (Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü) veya Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığına gönderilebilir.İlgililere ve kamuoyuna duyurulur.
-iDeal Haber Merkezi-