Bursa Çimento tarafından yapılması planlanan II-C Grubu Maden Ocağı ve Kırma Eleme Tesisi projesi ile ilgili ÇED Süreci başladı.
Çevre ve Şehircilik Bakanlığının açıklaması şöyle:
BURSA ili KESTEL, ilçesi İR 88591 işletme ruhsat numaralı saha mevkiindeki BURSA ÇİMENTO FABRİKASI A.Ş. tarafından yapılması planlanan II-C Grubu Maden (Çimento Kalkeri) Ocağı ve Kırma Eleme Tesisi projesi ile ilgili olarak BURSA Valiliğimize sunulan P.T.D. Dosyası Çevresel Etki Değerlendirmesi Yönetmeliği'nin 16. maddesi doğrultusunda incelenmiş ve projeye ilişkin ÇED Süreci başlamıştır. İlgililere ve kamuoyuna duyurulur.
-iDeal Haber Merkezi-