Bursa Beton tarafından yapılması planlanan kapasite artışı ve ilave yıkama ünitesi projesi ile ilgili "ÇED Gerekli Değildir" kararı verildi.
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığının açıklaması şöyle:
BURSA ili GEMLIK, ilcesi Cihatlı Mahallesi, 1 pafta, 7,8,9,12,13,14,15,16,1535 parsel üzerinde 51.873,885 m2?lik tapulu alan ve 29.668,941 m2?lik orman alanı mevkiindeki BURSA BETON SAN. VE TİC. A.Ş. tarafından yapılması planlanan KIRMA ELEME TESİSİ KAPASİTE ARTIŞI VE İLAVE YIKAMA ÜNİTESİ projesi ile ilgili olarak Bakanlığımıza sunulan PTD Dosyası incelenmiş ve değerlendirilmiştir ÇED Yönetmeliği'nin 17. maddesi gereğince KIRMA ELEME TESİSİ KAPASİTE ARTIŞI VE İLAVE YIKAMA ÜNİTESİ projesi'ne Valiliğimizce 'Çevresel Etki Değerlendirmesi Gerekli Değildir' kararı verilmiştir.
-iDeal Haber Merkezi-