BOTAŞ'ın Batıkaradeniz doğal gaz boru hattı faz-2 projesiyle ilgili ÇED süreci başlaadı.
Çevre ve Şehircilik Bakanlığının açıklaması şöyle:
SAKARYA il SÖGÜTLÜ, ADAPAZARIHENDEK, ilce 336 km2 mevkiinde BOTAŞ BORU HATLARI İLE PETROL TAŞIMA A.Ş. tarafından yapılması planlanan BATIKARADENİZ DOĞALGAZ BORU HATTI FAZ-2 projesi ile ilgili olarak Bakanlığımıza sunulan ÇED Başvuru Dosyası Çevresel Etki Değerlendirmesi Yönetmeliği'nin 8. maddesi doğrultusunda incelenmiş ve başvurunun ÇED Genel Formatına uygun hazırlandığı anlaşılmış olup, projeye ilişkin ÇED Süreci başlatılmıştır. Çevresel Etki Değerlendirmesi süreci tamamlanana kadar, süreç ile ilgili her türlü bilgiler ve projeye ilişkin görüş, soru ve öneriler SAKARYA Valiliğine (Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü) veya Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığına gönderilebilir.İlgililere ve kamuoyuna duyurulur.
ZONGULDAK il MERKEZ, ALAPLIKARADENİZEREĞLİ, ilce 336 km2 mevkiinde BOTAŞ BORU HATLARI İLE PETROL TAŞIMA A.Ş. tarafından yapılması planlanan BATIKARADENİZ DOĞALGAZ BORU HATTI FAZ-2 projesi ile ilgili olarak Bakanlığımıza sunulan ÇED Başvuru Dosyası Çevresel Etki Değerlendirmesi Yönetmeliği'nin 8. maddesi doğrultusunda incelenmiş ve başvurunun ÇED Genel Formatına uygun hazırlandığı anlaşılmış olup, projeye ilişkin ÇED Süreci başlatılmıştır. Çevresel Etki Değerlendirmesi süreci tamamlanana kadar, süreç ile ilgili her türlü bilgiler ve projeye ilişkin görüş, soru ve öneriler ZONGULDAK Valiliğine (Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü) veya Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığına gönderilebilir.İlgililere ve kamuoyuna duyurulur.
DÜZCE il MERKEZ, AKÇAKOCACUMAYERI, ÇILIMLI, GÜMÜSOVA, YIGILCA, ilce 336 km2 mevkiinde BOTAŞ BORU HATLARI İLE PETROL TAŞIMA A.Ş. tarafından yapılması planlanan BATIKARADENİZ DOĞALGAZ BORU HATTI FAZ-2 projesi ile ilgili olarak Bakanlığımıza sunulan ÇED Başvuru Dosyası Çevresel Etki Değerlendirmesi Yönetmeliği'nin 8. maddesi doğrultusunda incelenmiş ve başvurunun ÇED Genel Formatına uygun hazırlandığı anlaşılmış olup, projeye ilişkin ÇED Süreci başlatılmıştır. Çevresel Etki Değerlendirmesi süreci tamamlanana kadar, süreç ile ilgili her türlü bilgiler ve projeye ilişkin görüş, soru ve öneriler DÜZCE Valiliğine (Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü) veya Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığına gönderilebilir.İlgililere ve kamuoyuna duyurulur.
-iDeal Haber Merkezi-