BOTAŞ'ın Batıkaradeniz doğal gaz boru hattı faz-2 projesiyle ilgili çevresel etki değerlemdirmesi başvuru dosyası halkın görüşüne açılmıştır.
Çevre ve Şehircilik Bakanlığının açıklaması şöyle:
ZONGULDAK ili MERKEZ, ALAPLI, KARADENİZEREĞLİ, ilçesi sınırları içerisinde BOTAŞ BORU HATLARI İLE PETROL TAŞIMA A.Ş. tarafından yapılması planlanan BATIKARADENİZ DOĞALGAZ BORU HATTI FAZ-2 projesi ile ilgili Çevresel Etki Değerlendirme süreci başlamış ve Çevresel Etki Değerlendirmesi Başvuru Dosyası halkın görüşüne açılmıştır.Söz konusu projeye ilişkin, halkı proje hakkında bilgilendirmek, görüş ve önerilerini almak amacıyla ÇED Yönetmeliğinin 9. maddesi gereğince 27/04/2022 tarihinde Halkın Katılım Toplantısı düzenlenecektir.ÇED Başvuru Dosyasını İncelemek isteyenler Bakanlık Merkezinde veya ZONGULDAK Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüklerinde duyuru tarihinden itibaren raporu inceleyerek, zamanlama takvimi içerisinde proje hakkında Bakanlığa veya Valiliğe görüş bildirebilirler. Halkın Katılımı Toplantısı yeri ve saati ile ilgili ÇED İzin Denetim Genel Müdürlüğü ve ZONGULDAK Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğünden bilgi alınabilir. İlgililere ve kamuoyuna duyurulur.
SAKARYA ili SÖGÜTLÜ, ADAPAZARI, HENDEK, ilçesi sınırları içerisinde BOTAŞ BORU HATLARI İLE PETROL TAŞIMA A.Ş. tarafından yapılması planlanan BATIKARADENİZ DOĞALGAZ BORU HATTI FAZ-2 projesi ile ilgili Çevresel Etki Değerlendirme süreci başlamış ve Çevresel Etki Değerlendirmesi Başvuru Dosyası halkın görüşüne açılmıştır.Söz konusu projeye ilişkin, halkı proje hakkında bilgilendirmek, görüş ve önerilerini almak amacıyla ÇED Yönetmeliğinin 9. maddesi gereğince 28/04/2022 tarihinde Halkın Katılım Toplantısı düzenlenecektir.ÇED Başvuru Dosyasını İncelemek isteyenler Bakanlık Merkezinde veya SAKARYA Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüklerinde duyuru tarihinden itibaren raporu inceleyerek, zamanlama takvimi içerisinde proje hakkında Bakanlığa veya Valiliğe görüş bildirebilirler. Halkın Katılımı Toplantısı yeri ve saati ile ilgili ÇED İzin Denetim Genel Müdürlüğü ve SAKARYA Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğünden bilgi alınabilir. İlgililere ve kamuoyuna duyurulur.
DÜZCE ili MERKEZ, AKÇAKOCA, CUMAYERI, ÇILIMLI, GÜMÜSOVA, YIGILCA ilçesi sınırları içerisinde BOTAŞ BORU HATLARI İLE PETROL TAŞIMA A.Ş. tarafından yapılması planlanan BATIKARADENİZ DOĞALGAZ BORU HATTI FAZ-2 projesi ile ilgili Çevresel Etki Değerlendirme süreci başlamış ve Çevresel Etki Değerlendirmesi Başvuru Dosyası halkın görüşüne açılmıştır.Söz konusu projeye ilişkin, halkı proje hakkında bilgilendirmek, görüş ve önerilerini almak amacıyla ÇED Yönetmeliğinin 9. maddesi gereğince 28/04/2022 tarihinde Halkın Katılım Toplantısı düzenlenecektir.ÇED Başvuru Dosyasını İncelemek isteyenler Bakanlık Merkezinde veya DÜZCE Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüklerinde duyuru tarihinden itibaren raporu inceleyerek, zamanlama takvimi içerisinde proje hakkında Bakanlığa veya Valiliğe görüş bildirebilirler. Halkın Katılımı Toplantısı yeri ve saati ile ilgili ÇED İzin Denetim Genel Müdürlüğü ve DÜZCE Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğünden bilgi alınabilir. İlgililere ve kamuoyuna duyurulur.
-iDeal Haber Merkezi-