Banvit, Tres Enerji ile sözleşme imzaladı.
KAP açıklaması şöyle:
Şirketimiz ile Tres Enerji Hizmetleri Sanayi ve Ticaret A.Ş ("Tres Enerji") arasında, yap-işlet modeli çerçevesinde, 2015 yılında imzalanan Kojenerasyon Sistemi İşletme Sözleşmesi kapsamında, Şirketimizin Bandırma'daki tesisinde, enerji ihtiyacının karşılanması amacıyla, Tres Enerji'nin sağladığı 8.7 MWe kurulu gücündeki kojenerasyon santralinde, kapasite artırımına gidilerek 3.35 MWe gücünde ek bir santral kurulumuna karar verilmiş olup, Şirketimiz ile Tres Enerji arasında 07.10.2022 tarihinde bir sözleşme imzalanmıştır.
Santral kurulumunun 2023 yılının ilk yarısı içerisinde tamamlanacağı öngrülmekte olup, bu kapasite artışının Şirketimize herhangi bir ek mali yükümlülüğü bulunmamaktadır.
KAP linki:
https://www.kap.org.tr/Bildirim/1069150
-iDeal Haber Merkezi-