Bakan Pakdemirli, bugün Kocaeli'de Gebze Teknik Üniversitesinin akademik yıl açılışına katılacak.
Açıklama şöyle:
Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Dr. Bekir Pakdemirli 5 Ekim 2020 Pazartesi Günü (yarın) Kocaeli'de Gebze Teknik Üniversitesinin akademik yıl açılışına katılacak. Program kapsamında Bakanlık ile Gebze Teknik Üniversitesi arasında "akıllı tarım uygulamalarının geliştirilerek alt yapının oluşturulmasına ve araştırma geliştirme faaliyetleri ile personel, öğrenci ve çiftçilere yönelik eğitim ve yayım hizmetleri verilmesine" yönelik işbirliği protokolü de imzalanacak.
"Akıllı Tarım" konusunda başlatılan bu işbirliği, tarımdaki teknolojik ve dijital dönüşümün başlangıcı olacak. Akıllı tarım alanlarının oluşturulması ile tarımda yeni dönem başlayacak ve teknoloji daha güçlü kullanılacak. Yeni dönemde tarım sektörünün gelişme alanı, yapay zeka, tarımsal teknolojiler ve dijitalleşmeyi içerecek.
Program:
5 Ekim 2020 - Pazartesi
Saat:
10.00 GEBZE TEKNİK ÜNİVERSİTESİ AKADEMİK YILI AÇILIŞI VE AKILLI TARIM UYGULAMALARI İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZA TÖRENİ
(Yer: GTÜ Kongre Kültür Merkezi/Gebze/Kocaeli)
-iDeal Haber Merkezi-