Altınyağ Madencilik'in Malkara Kömür İşletmeleri, Çan Termik Santrali ile 2 milyon tonluk uzun vadeli kömür satışı için çerçeve anlaşması imzaladı.
KAP açıklaması şöyle:
26.10.2020 tarihli özel durum açıklamamızda belirttiğimiz üzere, Şirketimiz, T.C. Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu tarafından, Malkara Kömür İşletmeleri Ticari İktisadi Bütünlüğü, yapılan ihale sonucunda şirketimiz bünyesine geçmiştir. Söz konusu kömür işletmemiz, Çan Termik Santrali ile 2.000.000 tonluk ( 1 milyon tonu opsiyonlu olmak üzere) uzun vadeli kömür satışı için çerçeve anlaşması imzalanmıştır. Şirketimiz, maden sahamızdaki kömür rezervini, bölgedeki termik santraller başta olmak üzere sanayi tesislerinde değerlendirme çalışmalarına devam edecektir.
Tamamı:
https://www.kap.org.tr/Bildirim/907952
-iDeal Haber Merkezi-