Investing.com - Erzurum-Antalya arasında karşılıklı olarak gerçekleştirilecek uçak seferleri Erzurum Havalimanı'nda düzenlenen karşılama töreniyle başladı.
Havalimanı VIP Salonu'nda düzenlenen törende bir konuşma yapan Anadolu Jet Satış Müdürü Murat Yağmur, "Anadolu'yu birbirine bağlama hedefiyle yola çıkan, 7'den 70'e uçmayan kalmasın anlayışı ile çalışmalarını sürdüren Anadolu Jet, uçuş ağını genişletmeye devam ediyor. Erzurum ve Antalya arasındaki yolcu sirkülasyonunu artırmak, turizme katkı sağlamak ve yeni ticari gelişmelere vesile olmayı amaçlayan Anadolu Jet'in Erzurum-Antalya seferleri hayırlı olsun." dedi.
Yaz Turizmi İle Kış Turizminin Başkentleri Birleşti
Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen de söz konusu uçuşların çok yönlü hedefleri barındırdığını ifade etti. Başkan Sekmen, "Sivil Hava Taşımacılığı sektöründe Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin bayrak taşıyıcılarından biri olan Anadolu Jet ile birlikte bugün ülkemizin iki önemli metropol şehrini hava yoluyla birbirine bağlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Uçuş emniyeti, ürün yelpazesi, hizmet kalitesi ve rekabetçi konumu ile Avrupa'nın önde gelen kuruluşlarından biri olan Anadolu Jet ile sadece kentler değil aynı zamanda Anadolu'nun kültür mozaiğini oluşturan Antalya ve Erzurum'un ticari, turizm ve sosyal hayatları da birbirine bağlanacak. İnanıyoruz ki bu önemli yatırımla birlikte yaz turizminin başkenti Antalya ile kış turizminin başkenti Erzurum'un turizm destinasyonları canlanacak, her iki şehrin de keşfedilmeyi bekleyen değerleri gün yüzüne çıkacaktır"dedi.