Lider kripto para birimi Bitcoin, 2019 yılından başından bugüne çok ciddi bir artış yaşarken, bu yaşanan gelişmeler de kripto para yatırımcılarını ziyadesiyle memnun ediyor. Son dönemde giderek artan bir ralliye başlayan ve uzunca bir sürenin ardından 5 haneli birimleri yeniden gören lider kripto para birimi, geriye dönüp baktığımızda, yılın başından bu yana yatırımcısına, birçok enstürmana göre çok daha fazla kazandırmış durumda.
10 bin doları da güçlü bir şekilde geçen Bitcoin, şu an için 11300 dolar bandında işlem görüyor. Bu sürecin devam etmesi demek, Bitcoin’de yeni rekorların kırılabileceği anlamını taşıyor.
Yıl başından bu yana yaşanan gelişmelere bakıldığında, Bitcoin’in toplamda 2.5 kattan fazla bir artış gösterdiğini söylemek mümkün. Bazı analistler, kısa vade için 11800 dolar seviyesinin çok güçlü bir direnç olduğunu ifade ederken, bunun kırılması durumunda yeni rekorlar için yolun açılacağını da ifade ediyor.
Zaten bu 2.5 katlık artışın bir sonraki döngüde de tekrarlanması durumunda, Bitcoin’in 40 bin dolara çıkacağı aşikar. Bunun yaşanıp yaşanmayacağı elbette bir soru işareti ancak başta ünlü analist Josh Rager olmak üzere, birçok kişi şu anda bu durumun ciddi bir potansiyel olduğu fikrinde.
Şu an için 11 bin 300 dolar olan BTC’nin bundan sonra nerelere çıkacağı ise büyük bir merak konusu haline gelmiş durumda.
Yıl Başından Bu Yana Bitcoin 2.5 Kat Arttı yazısı ilk olarak Coinmoz. sitesinde yayınlandı