Kripto para piyasası, hafta sonunu genel olarak sakin bir havada geçiriyor. Piyasa lideri Bitcoin 24.000 dolar seviyesinin üzerine çıkmayı başardı. Ancak hâlâ kararlı ve net bir hareket yok.
Son zamanların gözde kripto para birimlerinden PEPE ise çift haneli kazanç kaydetti ve yeniden boğa koşusuna başladı.
Bitcoin belirsizliği devam ediyor
Sakin bir haftanın ardından Bitcoin, 27.600 doların üzerine çıkarak pozitif bir başlangıç yaptı. Ancak bu iyimserlik kısa sürdü ve fiyat birkaç gün içinde yeniden 27.000 doların altına geriledi. Ardından, tekrar bir artış ile 27.500 dolara kadar yükseldi.
Bu kez reddedilme daha da şiddetli oldu. Piyasa liderinin fiyatı bu seviyeden haftanın en düşük seviyesi olan 26.400 dolara geriledi. Boğalar hareketi durdurmaya çalıştı ve BTC’nin biraz toparlanmasına yardımcı oldu.
Bu nedenle, Bitcoin yaklaşık 27.000 dolardaki zeminine döndü ve birkaç gün orada kaldı. Ve son olarak, yeniden bu seviyenin üzerine çıktı. Ancak kripto para biriminin fiyatı bir kez daha 27.300 dolarda durduruldu. O zamandan beri bir miktar değer kaybetmesine rağmen, BTC şu an itibariyle hâlâ 27.000 doların üzerinde işlem görüyor.
BTC'nin piyasa değeri biraz artarak 525 milyar dolara yükselirken, altcoin’ler üzerindeki hâkimiyeti %46,5 düzeyinde.
PEPE yeniden yükselişte
PEPE, Nisan ayında piyasaya sürülmesine rağmen yaklaşık 2 milyar dolarlık bir piyasa değeriyle kripto para piyasasındaki tüm gözleri üstüne çekmeyi başardı.
Binance dahil olmak üzere çok sayıda önde gelen borsada listelenen PEPE, daha sonra ivmesinin bir kısmını kaybetti ve piyasa değeri günler içinde bir milyardan fazla düştü.
Son 24 saat ise PEPE için çok daha olumlu geçti. Kripto para birimi %12’den fazla değer kazandı ve yeniden ilk 70'e girdi.
Bu makale ilk olarak Kripto Para Haber üzerinde yayımlanmıştır