Bitcoin destek noktasını kırdı ve sonra olanlar oldu. Bir kaç hafta önce, Bitcoin bir patlamanın eşiğinde diye yazmıştım. Bu konuda düşünmemin iki nedeni vardı.
Bitcoin destek noktasını kırdı
![](https://i-invdn-com.akamaized.net/content/pic4560838d4858d3f0b41bd014f3340cf8.png)
![](https://i-invdn-com.akamaized.net/content/picc7be282c706f854aa34ae6480f5ab76c.png)
Uzun dönem grafiğimiz, alçalan üçgen formatını gösteriyor ve dün yaşanan düşüş 6,000 dolar seviyesinin altında. Şimdilik, eğilim aşağıya doğru.. Buradan nereye kadar fiyatın düşeceğini kestiremeyiz fakat mevcut hava devam ettiği sürece 1,000 doların altına düşse bile bu sürpriz olmayacaktır.
Devam etmekte olan kripto para erimesi benim açımdan sürpriz olmadı. Bu konuda daha önce fikrimi söylemiştim. Büyük ihtimalle bir çok kripto para birimi 2000’lerin başındaki trajedik dotcom balonuyla aynı kadere maruz kalacak.
![](https://i-invdn-com.akamaized.net/content/picca043559e5f181c54633d9af8ff3105f.png)
Yukarıdaki resimde, dotcom krizi sırasında önde olan teknoloji firmalarının isimlerini yazılmış durumda. Şimdilik Bitcoin’in trendi aşağıya doğru ve dip göründü demek için çok erken. Şu anki fiyatlardan oyuna dahil olmak bence düşen bir bıcağı tutmaya benziyor.
Bırakın bir yerde duracak, düşüşün durduğu yerde oyuna dahil olabilirsiniz. Ayrıca bu hengameden sonra bir çok kripto para birimi projesinin çöp olduğunu göreceksiniz. Bitcoin fiyatını bulasıya kadar zaman zaman bu analizlerimize devam edeceğiz.