Son dönemde kripto para sektörünün en popüler olaylarından birisi de IEO’lar oldu. Temel olarak ICO modeline benzeyen bu sürecin, ICO’lardan keskin farkı ise bunun borsa tarafından yapılması ve direkt token satışı biter bitmez, koinin ilgili borsada işleme girmesi. Bu sayede artık ne zaman listeleneceksiniz gibi sorular da sorulmuyor.
İlk aşamada Binance Laucnhpad ile başlayan bu süreç daha sonra diğer bazı büyük borsalara da sirayet etmiş durumda ve Binance, bu işi açıkçası iyi yapıyor. Çıkardığı projeler ile yatırımcılarına çılgın kar fırsatları sunan firma, son olarak da Harmony projesinin ONE kod adlı tokenini satışa çıkarmıştı.
Konuyla ilgili olarak Binance’den yapılan açıklamada, satış sürecinin sona erdiği açıklandı. Binance yönetiminden yapılan resmi açıklamada, Harmony tokeninden satın almak için toplamda 22 bin 981 kullanıcının talepte bulunduğu ifade edildi. Bu kullanıcıların toplamda istediği bilet miktarı ise 54076 olarak dikkat çekti.
Çekilen kura sonucunda Harmony’e yatırım yapma hakkını elde eden bilet sayısı ise 16,666 oldu. Bu da yaklaşık her üç çekiliş hakkı alan biletten birinin yatırım yapabileceği anlamını taşıyor.
Bu rakam, şirketin bir önceki IEO’su olan ve inanılmaz bir kar getiren MATIC de ise yüzde 58’di. Yani, MATIC için bilet hakkı kazanan her 5 kişiden neredeyse 3’ü, tokene yatırım yapma hakkını almıştı.
Bu iki projeye bakıldığında talebin ciddi artış yaşadığı görülürken, ana etmenin ise Harmony projesinin Çin’deki yatırımcılar için de açılmış olması gösteriliyor.
Binance’in Son Projesi de Satışı Tamamladı yazısı ilk olarak Coinmoz. sitesinde yayınlandı