EUR/USD'de dün yapmış olduğumuz yorumda paritede tepki yükselişlerinin olabileceğini ancak 1.2980 üzerinde gecelik kapanış olmadan alış pozisyonu alınmaması gerektiğini belirtmiştik.Parite beklentilerimiz dahilinde 1.2860 seviyelerinden bir tepki hareketi yaptı ancak 1.2980'e yaklaşılınca yeniden satış baskısı etkili oldu.
Bugüne bakacak olursak yılın son işlem günü olması nedeniyle daha sakin bir seyir beklyoruz.EUR/USD paritesinin bugün 1.2870-1.2950 aralığından yılı tamamlaması olası gözüküyor.
Yeni yılla birlikte parite asıl yönünü bulacaktır.İşin ilginç yanı geçen sene kapanışımızda 1.2900 seviyelerinden olmuştu .Demekki bu yıl paritede uzun vadeli düşünenler değil orta vadeli düşünenler kar elde etti.EUR/USD" title="EUR/USD" width="1167" height="450">