Dolar/TL’de Cuma günü satış izlendi, bu satışın iki sebebi vardı, birincisi global bazda doların değer kaybetmesi, ikincisi ise yurt içindeki olumsuz ve negatif algının kısmen azalması, haftalık kapanış bana göre negatif oldu. Rakamlarım ve destek dirençlerim belli.
Dolar/TL’de 1.900 rakamı kırılamadı, yurt içinde yaşanan olumsuzluklar ve yurt dışında doların değer kaybetmesi bu süreçte yardımcı oldu. Şimdilik yurt dışı algımız yok ve ikinci planda, ancak dolar global bazda değer kaybediyor ve bu bize de yansıyacaktır.
Rakamlar şöyle,
1.8888 altındaki kapanışlarda göreceli düzeltme beklenebilir, bu durumda ilk önemli destekler 1.8710, 1.8665 ve 1.8555 olarak izlenecektir. Yukarı senaryonun devam etmesi ve alışların iştah kazanabilmesi için 1.8920 ve 1.9005 üstü kapanışlar gerekiyor.
Kritik bir yerdeyiz…
Rakamlar önemli ve kısmen algının düzelmesi ile ben dolar/TL’de satış bekliyorum bu beklentimi ancak
1.9005 üstü haftalık kapanış bozacaktır.