USD/JPY paritesinde yön aşağıdır ve 111,42 direnci altında kaldığı sürece de aşağı yönlü kalmaya devam edecektir. Bu direnç altında kalan piyasada ilk hedef 106,28 – 104,46 bölgesi. Uzun vadeli hedef 103,20 – 99,02 bölgesidir.
Orta ve uzun vadeli grafiklerde trend dönüşüne işaret eden her hangi bir bulgu olmadığından yükselişlerin satış fırsatı olarak değerlendirilmesi “risk yönetimi uygulayarak ve 111,42 direnci üzerinde stoplanmak şartıyla” doğru bir yaklaşım olacaktır diye düşünüyoruz.
Geçtiğimiz hafta piyasa 107,96 noktasından açılmış en yüksek 108,46, en düşük 106,49 noktalarını test etmiş ve haftayı 106,92 seviyesinden kapatmıştır.
Dört saatlik grafiklerde RSI indikatörünün aşırı satım bölgesinden yukarı doğru hareketlendiğini görüyoruz, ayrıca, piyasanın 106,81 – 106,49 destek bölgesi üzerinde tutunmasını da bu görüntüyle harmanlarsak piyasanın öncelikle 107,17 – 107,30 direnç bölgesine doğru yükselebileceğini bekleyebiliriz, bu bölgenin yukarı doğru kırılmasında ise 107,83 – 107,89 bölgesinin gündeme gelmesi normal olacaktır.
Yasal Uyarı
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.