Ağustos ayının başından beri orta vade göstergeler gevşeyebilir sinyalleri veriyor. Hala devam eden sinyallere rağmen USD/TL adeta sırat köprüsüne gelmiş durumda. 2,94-2,9250 bandı önemli seviyeler ve bu seviyelerden alım gelme potansiyeli nisbeten daha fazladır. Eğer 2,88-2,90 bandına inebilirse kalkışmanın usd/tl üzerinde etkisi de tamamen kalkmış olacaktır. Bu şimdilik ciddi bir ihtimaldir. Tek çekincemiz not konusunda olumsuz bir haber gelmesi. Bu durumda geçeci bir zıplama yaşanması muhtemel olacaktır. Şimdilik 2,94 seviyelerinde satış baskısının devam edip etmeyeceğini izleyeceğiz. Saygılar.
Hikmet Baydar
MarFX Araştırma Müdürü