Geçen hafta başından itibaren yükselişini sürdüren USD/JPY paritesinde haftanın ilk açılış gününde düşüş/yatay ağırlıklı bir seyrin hakim olduğunu görüyoruz. Tokyo borsası yükselişle kapattı. Geçen hafta ki yükselişte etkili olan faktörlerin başında yeni gelecek Japon hükümetinin para birimleri olan Yen'e daha fazla müdahale ederek zayıflatacaklarına ilişkin beklenti hakimdi. Bu beklentinin bu hafta da devam etmesi halinde paritenin 82.00 seviyelerine kadar çıkması büyük bir olasılık. Abd tarafından hafta sonu gelen mali uçurum hakkında ki olumlu gelişmelerde güvenli liman olan yen'den çıkışı devam ettirebilir.
Teknik olarak baktığımızda; Günlük ve 4 saatlik RSI göstergemizin kritik seviye olan 70 de olduğunu görüyoruz. Düzeltme hareketi için satışlar olabilir. Satış yapacak olan yatırımcıların dikkatli hareket etmesi gerekiyor. Görüntü olarak kısa vadeli satışlar uzun vadeli alışlar daha uygun görünüyor. Ekonomik takvimde bugün paritede etkili olacak TSİ 17:00 de gelecek olan Şuan ki Ev Satışları takip edilmelidir.
Destekler: 80.85 / 80.20 / 79.80 / 79.00
Dirençler: 81.60 / 82.00 / 82.30 / 82.65