USD/JPY haftaya sakin başladı, boğaların kârlarını alarak uzun pozisyonlarını kapatabilecekleri yeri belli etti. Ayı düzeltmesi ise düşen takoz formasyonunda oluştu ve bu durumda trendin devam edeceği sinyali gelmiş oldu. Bu durum bir süredir devam eden pozitif yönlü güveni değiştirmeye yetmedi. Grafikten görüleceği üzere, alış için fırsat kollayan yatırımcılar her zaman aralığında mümkün olduğunca bu durumu control altında tutmaya çalışıyor. Bir saatlik grafikte alıcıların yeni tepeler oluşturmak için öncülük ettiği ve Perşembe günü bir boğa hareketiyle kırılan bir flama (kırmızı çizgiler) görünüyor. Mevcutdurumda oluşan takozun alt çizgisi ya da Fibonacci 23.6 seviyesi uzun pozisyon açmak için kullanılabilir. Fibonacci seviyeleri geçtiğimiz gece yeniden kullanıldı ve takozun üst çizgisine kadar uzanan yukarı yönlü bir dalgalanma ile etkinliğini kanıtlamış oldu. Avrupa seansı açıldığında fiyatlar bu formasyonun ortasındaydı, yani teorik olarak her iki yön için de hareket ihtimali eşitlenmiş oldu. Pratikte ise yukarı yönlü dalgalanma hareketinin gerçekleşme şansının daha yüksek olduğu söylenebilir.