Yılbaşından sonra piyasalar olumlu bir fiyatlama içine girmiş durumda.Özellikle küçük bir olumlu haberin bile yükselişleri desteklediği günleri yaşıyoruz.Daha önceki analizlerimizde piyasaların bu yıla olumlu başlayabileceğini ve aşırı olumsuz beklentiler karşısında spekulatörlerin ters işlemler yaparak kazanç elde etme amaçlı işlemler yapabileceğini belirtmiştik.
Kurlara bakacak olur ise EUR/USD paritesinde 1.2980 'nin geçilmesi ile alımların hızlandığını gözlemledik.Şimdi önümüzde 1.3080 direnci var bu direnç aşılır ise 1.3150 seviyesi hedeflenecektir.
Usd/TL' de ise Merkez Bankası müdehaleleri ile dalgalı bir süreç yaşanıyor.Merkez Bankası'nın doğrudan dolar satışları doları yeterince düşürmeye yetmedi.Bu arada merkez bankasının net döviz rezervlerinin uzun bir aradan sonra 40 milyar doların altına indiğinide hatırlatalım.Bu süreç bu şekilde devam ederse Merkez Bankasının döviz stokunun tehlikeli noktalara kadar inmesi rüski ile karşı karşıya kalabiliriz.
IMKB 100 endeksine baktığımızda ise 50000 desteğinin çalışması ile kısa vadeli bir yükseliş trendine girilmiş olduğu gözüküyor.Yükselişlerin biraz soluklanma ile birlikte 54000-55000 aralığına kadar sürmesi olası.EUR/USD" title="EUR/USD" width="1134" height="450">