Merhaba , dün piyasalarda Çarşamba günü FED tarafından gelecek açıklamalara kitlenmiş yükseliş eğilimin ağır bastığı pozitif yatay bir seyir izledik.BIST100 günü %050 yükselişle 79667 seviyesinden ikiyüz günlük hareketli ortalamasının üzerinde ve 79500 seviyelerinde direnç haline gelen seviyenin üzerinde kapattık.Önceki yazılarımda da belirttiğim üzere geçtiğimiz hafta izlediğimiz yatay seyrin ardından üst bölge ve alt bölgede bulunan iki boşluktan birini kırma yönünde hareket edeceğiz.Öncelikle hangi boşluğa hareket edip kapatacağımızı anlamaya çalışmıştık teknik analizlerimizle son kapanış seviyesi USD/TRY tarafında 1,98 seviyelerindeki seyir ve gösterge faiz seviyelerinin 7,57 seviyelerinde seyretmesi yılsonu yaşanan yılbaşı rallisi ABD tarafında ve Avrupa borsalarındaki rekor yükselişler bize öncelikle yukarıda bulunan 82200 – 84400 arasındaki boşluğu kapatma yönünde eğilimin olduğunu gösteriyor yazımın altında aktardığım grafikte de inceleyebileceğiniz gibi teknik indikatörlerde bize alım yönünde sinyaller üretiyor.
Bugün Cumhuriyet Bayramımız dolayısıyla tatiliz dış piyasaları takip edeceğiz, yarın ise açıklanacak FED kararlarına odaklanmış bir gün izleyeceğiz.
Son söz; dış piyasaların takip edildiği bir tatil günündeyiz tüm halkımızın Cumhuriyet Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.
Cüneyt Özçelik
Teknik Analist