Merhaba geçen hafta boyunca teknik verilerin satış yönünde sinyal verdiğini tüm yazılarımda belirtmiştim ve piyasaların yönü üst üste yedi gün satış yiyerek teknik göstergeler doğrultusunda hareket etti.
Geçen hafta yine bu hafta Salı ya da Çarşamba günü alım fırsatının doğabileceğini yazmıştım öylede oldu dün itibariyle BIST100 alım fırsatı verdi kısa vadede çıkışın süreceğini düşünüyorum Faiz yönünde düşüş eğiliminin süreceği ve Dolar yönünde de düşüşün yada bu seviyelerdeki seyrin süreceği öngörüsüyle ve teknik göstergelerin verdiği algıyla bu beklentiyi taşıdığımı söylemem gerekir.
Bugün Türkiye saatiyle 15:30 da Avrupa Merkez Bankası Başkanı DRAGHI konuşma yapacak çok sürpriz bir gelişme beklemediğimi paylaşırken takip edilmesi gereken bir done olduğunu söylemem gerekir.İtalya da yaşanan siyasi kriz bunun yanı sıra ABD de süren bütçe krizi diğer takip edilmesi gereken konu başlıkları birde Cuma günü açıklanacak ABD Tarım Dışı İstihdam verileri bizim için takip edilmesi gereken başlıklar arasında yer alan diğer bir başlık.
Dün BIST100 yükselişle 76 470 seviyesinden 2,66 primle günü kapadı yükselişin süreceğini düşünüyorum teknik veriler çerçevesinde 76 355 seviyesindeki direnç seviyesinin üstünde kapanış olması yönün bundan sonraki 77 500 – 80 500 seviyesine doğru olduğunun gösteriyor. 75150 seviyelerinde de bir destek seviyemiz bulunduğu göz önünde tutulması gereken bir veri.
Kazanç doğru zamanda doğru bilgi ve analizle sağlanır.Teknik analiz sermaye piyasalarının pusulasıdır.
Bol kazançlı günler dilerim.
Cüneyt Özçelik
Teknik Analist