Parite de yatay bant hareketi devam ediyor. Dalga yapısı, düzeltmenin son ayağının tamamlanmadığını gösteriyor. Kanatime göre bu son düşüş dalgası 1.5540 - 1.5490 bantında tamamlanabilir. Paritenin günlük ve h4 grafiklerinde ki hareketlerine, İchimoku stratejisi ile baktığımızda şunları söyleyebiliriz; D1 grafiğinde 1.5775 Kijun seviyesi önemli bir direnç ve bu seviyenin geçilmesi durumunda eğilim yukarı yönlü olmaya başlayacaktır. Ancak Kijun test edilip kırılamayınca, satışların tekrar önceki dip seviyelere doğru devam etme olasılığı güçlenmiş oluyor.Yukarıda ki bulut gövdesinin kalınlığı direnç alanın güçlenmeye başladığını gösteriyor. Böyle durumlarda H4 grafiği daha çok önem kazandığından özellikle güniçi işlemlerde h4 e dikkat etmek gerekir. H4 grafiğinde fiyatın bulut üzerine çıkması ve gövde içerisinde yatay bant hareketi yapması,yukarı yönlü çıkışlar için güç toplama hareketi olarak yorumlanabilir. Bulut dip seviyesi olan 1.5510 aşağı yönlü kırılamaz ise alışların güç kazanmasını bekleyebiliriz. Ancak Chinkou Span bulutu kırmadığı için orta vadeli alış sinyali henüz oluşmamış görünüyor. Parite 1.5720 fiyat seviyesinin üzerinde kapanış gerçekleştirirse Chinkou da onay vereceğinden alış sinyali başlamış olacaktır. Genel olarak yatay bant devam etmekle birlikte,1.5540 - 1.5490 bantının test edilmesini ve sonrasında tekrar yükseliş beklediğimi ifade edeyim. Kanaatim bu son aşağı yönlü düzeltme olabilir ve parite de 1.5780 direncini kırarak devam edebilecek bir dalga başlayabilir. Ancak beklentimizin tersine satışlar devam edecek olursa fibo %78.6 desteği 1.5450 fiyat seviyesi önem kazanacaktır.