Japonya Merkez bankasının yaptığı müdahale ile parite 75.55 den 79.51 dolar seviyesine yükselmişti. 2 Kasım tarihli analizimizde bu durumu değerlendirmiş ve paritede ki dalga yapısı ile alakalı olarak beklediğimiz dip seviyenin C dalgası ile tamamlandığını ve bu müdahalenin de bunu teyitini oluşturduğunu belitmiştik. O tarihten sonra görülecek satışların son düzeltme dalgasını oluşturacağını ve paritenin 76.00 dolar seviyesini kıramaması durumunda piyasanın algısınında değişebileceğini ve yükselişe inan kitlenin artması ile yükseliş dalgasının başlamasını beklediğimizi belirtmiştik. Grafikte de belirttiğim dalga sayımına bağlı olarak orta vadeli yükseliş dalgasının ilk hedefi 81.44 direnci olacak ve bu seviyenin geçilmesi yukarı hareketin onayını oluşturacaktır. Parite de 81.44 seviyesinin üzerinde ki beklentimiz 83.00 - 83.65 - 85.00 dolar olacaktır. İchimoku stratejimiz de günlük grafikte direncin zayıfladığını ve kırılmasının artık mümkün olabileceğinin sinyalini oluşturmuş. Bulut gövdesi içerisinde ki yatay bant da artık tamamlanmış görünüyor. Grafik üzerinde belirtmeye çalıştığım noktalara dikkat etmenizi istiyorum. Dolayısı ile parite de orta ve uzun vadeli bir trendin henüz başında bulunduğumuz inancımı devam ettiriyorum. Bu parite de fırsat seviyelerinde bulunduğumuzu hatırlatmak istiyorum. 76.00 dolar seviyesi kırılmadıkça her direnç seviyesi geçildikçe de pozisyonlara ekleme yapılmalı ve ilk kar realizasyonu 81.44 seviyesinde gerçekleştirilmeli. Sonrasındaki düzeltmelerde ise her destek alanında alış pozisyonları tereddüt edilmeden açılmalı. Bu parite de 76.00 seviyesi kırılmadan tekrar 90.00 seviyesinin üzerine çıkacağımız kanaatindeyim.