Salı günü belirttiğimiz, son düşüş dalgası 1.5558 de tamamlanmış görünüyor. Grafik üzerinde de belirttiğim yatay bant yukarı yönlü geçildi. Parite son düşüş dalgasını tahmin ettiğim gibi 1.5558 fiyatında tamamladı ise bundan sonraki alışların daha güçlü olacağı sinyalini de vermiş oldu. İchimoku ile h4 grafiğini incelerdiğimizde orta vadeli alış sinyalinin başladığını görmekteyiz. Fiyatlar bulut gövdesinin üzerine çıkmayı başardı ve bu hareketi Chinkou da onayladı.Kijun ve Tenkan de bulut seviyesinin üzerinde dolayısı ile bu yükselişin devamı gelebilir.Orta vadeli trendi belirliyen Günlük grafikte halen daha satış sinyalinin devam ediyor olması,h4 grafiğinde ki bu alış sinyalinin zayıf görünmesine neden oluyor. Ancak paritenin Fibo %78.6 1.5460 desteğini kırmaması ve sonrasında 1.5775 fiyatına kadar görülen yükseliş dalgasının satışlarda 1.5525 seviyesinin altına inmemesi h4 grafiğinde ki sinyalin önemini arttırıyor. Dolayısı ile düşük bir risk ile yeni başlayabilecek bir çıkış dalgasını yakalamak ve yeni yükseliş trendinin aslan payını kapmak mümkün olabilir. Salı günkü analizimde de dikkat çektiğim gibi günlük grafikte 1.5775 direncinin geçilmesi bu yükselişin teyitini oluşturabilir. Yukarı beklentim devam ediyor ve h4 grafiğinde ki bu sinyali önemsiyorum. Her zaman olduğu gibi beklentimizin tersi durumunda, stop seviyemizi 1.5600 seviyesinin kırılması ile devreye sokmakta fayda var.