Parite ile ilgili Cuma günü yaptığımız son analizimizde ki beklentiler geçerliliğini devam ettiriyor. Yatay bant hareketi devam ediyor gibi görünüyor. Grafik üzerinde de belirtmeye çalıştığım dalga yapısının daha güçlü bir olasılık olduğu kanaatim devam ettiğinden yukarı yönlü çıkışın başlayacağı düşüncesindeyim.Alt dereceli son düzeltme içerisinde olduğumuzu ve bu nedenle Cuma günü gördüğümüz 1.3280 seviyesinin altına fiyatların inmesini beklemediğimi ifade etmek istiyorum. Parite de 1.3457 seviyesinin geçilmesi ile alış sinyali başlayacaktır.1.3585 direncinin geçilmesi öncedende belirttiğim gibi sinyalin teyitini oluşturabilir. Kanaatimce bu seviyelerin geçilmesi ile 1.3625 - 1.3650 bantı test edilecektir. Bu bantın şimdilik satış fırsatı oluşturmasını bekliyorum. Bu nedenle orta vadeli işlemlerde bu seviyelerde kar realizasyonu yapmak doğru olabilir. Sonrasında ise 1.3800 seviyesini kıracak asıl yükseliş dalgasının gelişebileceğini tahmin ediyorum.