EUR/USD paritesinde, Mayıs ayı içerisinde 1.20 fiyat seviyesinden bu yana yaptığımız satış yönlü analizlerimiz ve işlem stratejilerimiz ile 1.15 fiyat seviyesine kadar gelerek Mayıs ayını geride bırakmış bulunmaktayız.
Peki,
Mayıs ayı itibarı ile düşüş yönlü hareket içinde olan EUR/USD paritesinde, Haziran ayının da aynı şekilde devam etmesini teknik açıdan bekleyebilir miyiz?
Elbette.
O halde,
Bugünün haftanın son günü olması sebebi ile, haftalık mum kapanışının trend açısıdan önem teşkil ettiğinin altını çizdikten sonra,
EUR/USD paritesi, haftalık zaman diliminde belirtilen Fibo 61.8 seviyesi, trend çizgisi ve 89 günlük üssel hareketli ortalamanın altında fiyatlandığı sürece Haziran ayında da düşüş yönlü hareketler sergileyerek 1.14, 1.12 ve 1.08 fiyat seviyelerine kadar gerileyeceğini söyleyebiliriz.
Kısaca özetlemek gerekirse;
EUR/USD paritesine, (haftalık zaman diliminde belirtilen direnç bölgeleri esas alındıktan sonra) satış yönlü pozisyonlar ile eşlik etmenin kazançlı bir işlem stratejisi olacağı fikrindeyim.
Önümüzdeki hafta EUR/USD paritesini kısa vadeli analizler eşliğinde yorumlamak üzere,
İyi hafta sonları dilerim.
Diğer pariteler hakkında değerlendirme almak için ardabilir.com adresini ziyaret edebilirsiniz.