GBP/USD paritesinde 1.34 fiyat seviyesinden başlayan aşağı yönlü hareketin 1.3310 fiyat seviyesine kadar devam ettiğini, ardından 1.3380 fiyat seviyesinin test edildiğini gözlemlemekteyiz.
Peki,
An itibarı ile 1.3373 seviyesinde fiyatlanan GBP/USD paritesinde aşağı yönlü hareketlerin devam etmesini beklemek teknik olarak olası mıdır?
Elbette.
O halde,
GBP/USD paritesi, H1 zaman dilimi grafiğinde belirtilen Fibo 76.2 seviyesi altında fiyatlandığı sürece aşağı yönlü hareketlerin öncelikle Fibo 0 seviyesine, akabinde ise Fibo 61.8 seviyesine kadar devam etmesini teknik olarak bekleyebiliriz.
Kısaca özetlemek gerekirse;
GBP/USD paritesi 1.3370-1.34 seviye aralığının altında fiyatlandığı sürece, pariteye öncelikle 1.3290 akabinde ise 1.3220 fiyat seviyesine kadar satış yönlü pozisyonlar ile eşlik etmenin kazançlı bir işlem stratejisi olacağı fikrindeyim.
Diğer pariteler hakkında değerlendirme almak için ardabilir.com adresini ziyaret edebilirsiniz
Bol kazançlar dilerim.