EUR/USD dün 1.2923 ile 1.2981 arasında hareket etti. Başka bir ifadeyle 57 pipslik bir aralık dahilinde. Bugünün açılışından itibaren ise bu aralık şimdiden 60 pips.
Özellikle saat 7:00'da çok ciddi bir düşüş izledik. Bu durum haberleri ve gelişmeleri bir tarafa bırakmamız gerektiğine ve 1.2920 teknik destek seviyesinin ciddi şekilde kırıldığına dikkat çekiyor.
Aslında veriler olumlu, özellikle ABD'den gelen istihdam, imalat ve tüketici beklentisi verileri olumlu. ABD borsaları da kazançlarla kapandı ancak sabah saatlerinde gelen bu hareket düşündürücü.
Parite saat 09:28 itibariyle 1.2900'ın üstünde tutunuyor ama düşüş baskısı altına girdiği de bir gerçek.
Paritenin şu andaki ilk desteği 1.2870 bunu da bugün içinde kırması halinde, paritedeki düşüşler şiddetlenebilir.
Bugün Avrupa'dan gelecek olan PMI verilerine ve ABD'den gelecek olan işsizlik verilerine dikkat etmek gerekiyor.