Foreks yatırımcısının “Düşük Risk – Yüksek Kazanç” sloganı ile çıktığı bu yolda, sermayesi üzerinden önemli ölçüde getiri elde etmek istediğini ancak çoğu zaman bazı sebeplerden dolayı başarısız olduğunu, bu başarısızlığın birincisi ve en temeldeki problemin ise yatırımcıların Forex piyasasını tam anlamıyla bilmeden kulaktan dolma bilgilerle ya da kendisini uzman görecek bilgiye ulaştığını zannederek piyasada yer alma dürtüsü olduğunu izah etmiş, mevcut hataların daha iyi pekişebilmesi için de yazı serimizin ikincisi olan “Neden-1“ makalemizi oluşturmuştuk.
Yazı serilerimizi detaylı bir şekilde inceleyen çoğu Forex işlemcisi, ilgili hataların ne olduğuna ilişkin bazı notlar almıştır muhakkak. Hatta yazıyı okurken bak ben de bu şekilde hata yapmıştım diyerek de adeta Ahmet bey’in yaşadığı olumsuzlukları empati kurarak hissetmiştir. Çünkü hikaye içerisinde aktardıklarımızın hemen hemen hepsi, her işlemcinin başına gelen en basit ancak etkili olaylar olarak kaydedilmiştir. Yaşanılanları izah ettiğimiz bu süreç sonrasında artık mevcut hikayelerden ders çıkartma vaktinin geldiğini düşünmekteyiz.
Yazının tamamına ulaşmak için tıklayınız.