EURUSD paritesinin kritik seviyelere geldiğini görmekteyiz. Özellikle 1.1470'lerde oluşan çift tepe sonrası satış baskısı sürerse, 1.0850 ve 1.0810 seviyeleri karşımıza çıkacakmış gibi görünüyor.
RSI'da oluşan çift tepede bunu daha net görmemize yardımcı olabilir. Momemtum yönü aşağıda ve 100 bölgesine dayandı. Aşarsa negatif bölgede satıcılı seyir hızlanabilir.
Üssel hareketli ortalama 30 günlük seçtiğimizde, haftalık grafite güzel bir uyum gösterdiğini düşünüyoruz ve 1.1350 seviyesi önemli bir direnç görünümünde.
Bu seviyenin altında satıcılı seyir daha baskın görüntüde duruyor. 1.0850 seviyelerinin kırılması ile daha kuvvetli satış bekliyoruz ve bollinger'ın alt bandı olan 1.0645'ler gündeme gelebilir.
NOT: Teknik Beklenti haftalık grafik üzerinden alınmıştır. Kısa vadede: 1.0955-1.0905 desteklerine dikkat edilebilir.