EUR/USD paritesinde 1.1510 fiyat seviyesinden başlayan yukarı yönlü hareketin 1.1720 fiyat seviyesine kadar devam etmesinin ardından 1.1610 fiyat seviyesine kadar gerilediğini, akabinde ise 1.1720 fiyat seviyesinin tekrar test edildiğini gözlemlemekteyiz.
Peki,
An itibarı ile 1.1718 seviyesinde fiyatlanan EUR/USD paritesinde düşüş yönlü hareketlerin devamını beklemek teknik açıdan olası mıdır?
Elbette.
O halde,
EUR/USD paritesi, H4 zaman diliminde 89 günlük üssel hareketli ortalamaya tekabül eden 1.1740 seviyesinin altında fiyatlanmaya devam ettiği sürece aşağı yönlü hareketlerin öncelikle Fibo 0 seviyesine, akabinde ise Fibo 61.8 seviyesine kadar devam etmesini bekleyebiliriz.
Kısaca özetlemek gerekirse;
EUR/USD paritesi H4 zaman diliminde, 1.1740 fiyat seviyesinin üstünde mum kapanışı gerçekleştirmediği sürece pariteye satış yönlü pozisyonlar ile öncelikle 1.16, sonrasında ise 1.1550 fiyat seviyesine kadar eşlik etmenin kazançlı bir işlem stratejisi olacağı fikrindeyim.
Diğer pariteler hakkında değerlendirme almak için ardabilir.com adresini ziyaret edebilirsiniz.
Bol kazançlı bir hafta dilerim.