EUR/USD paritesi 1.2055 fiyat seviyesinden başlattığı yukarı yönlü hareketi 1.2135 seviyesine kadar devam ettirdiğini gözlemlemekteyiz.
Peki,
An itibarı ile 1.2113 seviyesinde fiyatlanan EUR/USD paritesinde, aşağı yönlü hareketlerin devam etmesini beklemek teknik açıdan olası mıdır?
Elbette.
O halde,
EUR/USD paritesi H4 zaman dilimi grafiği üzerinde belirtilen kanal üst bant seviyesi ve siyah renkli direnç çizgimiz yukarı yönlü geçilmedikçe, paritede ki aşağı yönlü hareketlerin öncelikle siyah renk ile belirtilen Fibo 76.2 seviyesine, akabinde ise Mavi renk ile belirtilen Fibo 2.618 seviyesiyle Siyah renk ile belirtilen Fibo 61.8 seviye aralığına kadar devam etmesini beklemenin yerinde olacağını söyleyebiliriz.
Tabii ki öncelikli hedefimizin Siyah renk ile belirtilen Fibo 76.2 seviyemiz olduğunun altını çizmeliyiz.
Kısaca özetlemek gerekirse;
EUR/USD paritesi H4 zaman diliminde, 1.2150 seviyesinin altındaki fiyat hareketlerinde öncelikli hedefimizin 1.20 fiyat seviyesi olduğunu, 1.20 altında ki fiyat hareketlerinde ise 1.18-1.17 fiyat seviyesine kadar paritede düşüşlerin devam etmesini beklemenin teknik açıdan mümkün olduğunu belirtmek ile birlikte, pariteye 1.2150 fiyat seviyesinin altında satış yönlü pozisyonlar ile eşlik etmenin kazançlı bir işlem stratejisi olacağı fikrindeyim.
Bol kazançlı bir hafta dilerim.
İletişim: ardabilir@windowslive.com