EUR/USD paritesi, haftanın sonu günü açıklanan veriler eşliğinde 1.2215 fiyat seviyesinden başlattığı yukarı yönlü hareketi 1.2280 fiyat seviyesine kadar taşığını gözlemlemekteyiz.
Peki,
haftaya 1.2280 fiyat seviyesinden başlayan EUR/USD paritesinde, teknik olarak 1.2280-1.23 fiyat seviyesi aralığından aşağı yönlü hareketlerin devam etmesi beklenmeli midir?
Elbette.
O halde,
EUR/USD paritesi, H1 zaman dilimi grafiğinde belirtilen kanal üst bantın ve 200 günlük basit hareketli ortalamanın altında fiyatlandığı sürece aşağı yönlü hareketlerin, Fibo 61.8 ve kanal alt bant seviyesine tekabül eden 1.2170 fiyat seviyesine kadar devam etmesini teknik olarak beklemenin yerinde olacağını söyleyebiliriz.
Kısaca özetlemek gerekirse;
EUR/USD paritesi, H1 zaman dilimi grafiği üzerinde belirtilen kanal üst bantı ve 200 günlük basit hareketli ortalamanın altında kaldıkça, pariteye satış yönlü pozisyonlar ile 1.2170 fiyat seviyesine kadar eşlik etmenin kazançlı bir işlem stratejisi olacağı fikrindeyim.
Bir sonraki analizimizde EUR/USD paritesinde ki genel görünümü yorumlamak dileği ile,
Bol kazançlı bir hafta dilerim.
İletişim: ardabilir@windowslive.com