EUR/USD paritesinin bugün itibarı ile 1.2360 fiyat seviyesindeki ikili tepe çalışmasının ardından 1.2340-1.2330 fiyat seviyesi aralığına kadar geri çekildiğini gözlemlemekteyiz.
Peki, 1.2340 seviyesinin üstünde kalan paritede yukarı yönlü hareketlerin devamının gelmesi muhtemel midir?
Elbette.
Özellikle, 1.2340 seviyesine tekabül eden trend çizgimizin pariteye destek vazifesi görmesi, yukarı yönlü hareketlerin devamında etkili bir rol oynayacağını söylemek teknik açıdan yerinde olacaktır.
O halde, bugünde EUR/USD paritesine alım yönlü pozisyonlar ile eşlik etmek kazançlı bir işlem stratejisi olacak mıdır?
Evet.
Kısaca özetlemek gerekirse;
EUR/USD paritesi 1.2340-1.23 fiyat seviyesi aralığından destek almaya devam ettiği sürece, pariteye 1.25 fiyat seviyesine kadar alım yönlü pozisyonlar ile eşlik etmenin kazançlı bir işlem planı olacağını söylemek teknik açıdan yerinde olacaktır.
Bol kazançlar dilerim.