EUR/USD paritesinin Fibo 100 seviyesi üzerinde 1.1815 seviyesini test etmesinin ardından, 1.13-1.1525 fiyat bantından gelen trend çizgisini test ettiğini gözlemlemekteyiz.
Peki,
Trend çizgisinin test edilmesi ile birlikte EUR/USD paritesinde yukarı yönlü hareketlerin devamını beklemek teknik olarak olası mıdır?
Elbette.
O halde,
EUR/USD paritesi, trend çizgisi ve 89 günlük üssel hareketli ortalamanın üstünde fiyatlanmaya devam ettiği sürece paritenin yukarı yönlü hareketine Fibo 1.618 seviyesi ile 200 günlük basit hareketli ortalamaya kadar devam etmesini teknik açıdan bekleyebiliriz.
Kısaca özetlemek gerekirse;
EUR/USD paritesi günlük zaman diliminde 1.1685 fiyat seviyesi altında mum açılışı gerçekleştirmediği sürece, pariteye 1.20 fiyat seviyesine kadar kademeli olarak gerçekleştirilecek alım yönlü pozisyonlar ile eşlik etmenin teknik açıdan kazançlı bir işlem stratejisi olacağı fikrindeyim.
Bol kazançlar dilerim.