EUR/USD paritesi, 1.13 fiyat seviyesinden aldığı destek sonrası çıkış yönlü hareketini 1.1622 fiyat seviyesine kadar taşımasının ardından 1.1542 fiyat seviyesine kadar gerilediğini gözlemlemekteyiz.
Peki,
An itibarı ile 1.1566 seviyesinde fiyatlanan EUR/USD paritesinde yukarı yönlü hareketlerin devamını beklemek teknik olarak mümkün müdür?
Elbette.
O halde,
EUR/USD paritesi, H4 zaman dilimi grafiğinde 1.1530 fiyat seviyesinin altında mum kapanışı gerçekleştirmediği sürece yukarı yönlü hareketlerin Tobo boyun mesafesi boyunca devam etmesini teknik açıdan bekleyebiliriz.
Kısaca özetlemek gerekirse;
EUR/USD paritesi, H4 zaman diliminde 1.1530 seviyesi üstünde fiyatlanmaya devam ettiği sürece, pariteye öncelikle 1.1690 fiyat seviyesine (Fibo 1.618 seviyesi) akabinde ise Tobo boyun uzunluğu ve Fibo 2.618 seviyesine tekabül eden 1.1930 fiyat seviyesine kadar alış yönlü pozisyonlar ile eşlik etmenin kazançlı bir işlem stratejisi olacağı fikrindeyim.
Bol kazançlar dilerim.