Öncelikle, 29 Haziran tarihinde planlanan ameliyatımın, ağrılarımın şiddetlenmesiyle planlanan tarihten önceye alınması sebebi ile analizlerimize istemeden ara verdiğimizi, 3 gün ara ile geçirdiğim iki operasyon sonrası dinlenme sürecini de atlatmamın ardından analizlerimize kaldığımız yerden devam ettiğimizi belirttikten sonra dilerseniz EUR/USD paritesinde ki genel duruma göz atalım.
EUR/USD paritesi, haftalık zaman diliminde 1.17 fiyat seviyesine tekabül eden Fibo 61.8 seviyesinin kırılması sonrası düşüş yönlü hareketini 1.15 fiyat seviyesine kadar taşıdığını, sonrasında ise yukarı yönlü hareket ile kırılan kanalın test edildiğini ve akabinde düşüş yönlü hareketin devam ettiğini gözlemlemekteyiz.
Peki,
An itibarı ile 1.1609 seviyesinde fiyatlanan EUR/USD paritesinde düşüşlerin devam etmesini beklemek teknik olarak olası mıdır?
Elbette.
O halde,
EUR/USD paritesi, haftalık zaman diliminde Fibo 61.8 seviyesine tekabül eden 1.17 fiyat seviyesinin altında fiyatlandığı sürece, paritenin öncelikle 200 günlük basit hareketli ortalama ve Fibo 50 seviyesine tekabül eden 1.1450 fiyat seviyesine kadar, sonrasında ise sırası ile Fibo 38.2 ve Fibo 23.6 seviyesine kadar devam edeceğini teknik açıdan söyleyebiliriz.
Kısaca özetlemek gerekirse;
EUR/USD paritesi, 1.17 fiyat seviyesinin altında fiyatlandığı sürece pariteye öncelikle 1.1450 sonrasında ise kademeli olarak yapılacak satış yönlü pozisyonlar ile 1.12 ve 1.08 fiyat seviyesine kadar satış yönlü pozisyonlar ile eşlik etmenin teknik açıdan kazançlı bir işlem stratejisi olacağı fikrindeyim.
Diğer pariteler hakkında değerlendirme almak için ardabilir.com adresini ziyaret edebilirsiniz.
Bol kazançlar dilerim.