EUR/USD paritesi, haftalık zaman diliminde kırdığı trend çizgisi ve 89 üssel hareketli ortalama sonrası düşüş yönlü hareketini Fibo 1.618 seviyesine kadar taşıdığını gözlemlemekteyiz.
Peki,
An itibarı ile 1.1605 seviyesinde fiyatlanan EUR/USD paritesinde aşağı yönlü hareketlerin devam etmesini beklemek teknik olarak mümkün müdür?
Elbette.
O halde,
EUR/USD paritesi, haftalık zaman diliminde 89 günlük üssel hareketli ortalama ve kırılan trend çizgisi altında fiyatlanmaya devam ettiği sürece, düşüşlerin öncelikle 200 günlük basit hareketli ortalamaya, akabinde ise Fibo 38.2 seviyesine kadar devam etmesini teknik açıdan bekleyebiliriz.
Kısaca özetlemek gerekirse;
EUR/USD paritesi 1.1650-1.1680 fiyat seviye aralığı altında fiyatlandığı sürece, pariteye kademeli olarak gerçekleştirilecek satış yönlü pozisyonlar ile öncelikle 1.1450, sonrasında ise 1.12 fiyat seviyesine kadar eşlik etmenin teknik açıdan kazançlı bir işlem stratejisi olacağı fikrindeyim.
Diğer pariteler hakkında değerlendirme almak için ardabilir.com adresini ziyaret edebilirsiniz.
Bol kazançlar dilerim.