EUR/USD paritesi, H1 zaman diliminde 89 günlük Üssel hareketli ortalamayı aşağı yönlü kırarak düşüşünü 200 günlük basit hareketli ortalamaya kadar sürdürdüğünü gözlemlemekteyiz.
Peki, 200 günlük hareketli ortalamada an itibarı ile destek ile karşılaşan paritenin gün içerisinde nasıl bir yol izlemesi beklenmeli?
Bunun için öncelikle,"1.2150 fiyat seviyesinden başlayan çıkışın sırası ile 1.23 akabinde ise 1.2440 fiyat seviyesine kadar devam etmesinin bir düzeltme hareketi mi, yoksa 1.26-127 fiyat seviyesi aralığının habercisi mi" sorusunu teknik olarak cevaplamamız gerektiğini düşünmekteyim.
Soruya teknik olarak, bundan önceki analizlerimizde belirttiğimiz "Fibo 14 seviyemize tekabül eden 1.2230 fiyat seviyesinin 4. düzeltme dalgasının bitiş seviyesi olarak karşımıza çıktığını ve 1.2230 fiyat seviyesi üstünde ki hareketlerde 5. dalga içinde içinde olduğumuz" cevabını verebiliriz.
O halde,
EUR/USD paritesinde 1.2150 fiyat seviyesinden başlayan çıkışın adına teknik olarak "5. dalga adını" verebileceğimizi ve 5. dalganın olası ilk hedefinin teknik olarak 1.26-127 fiyat seviyesi aralığı olduğunu söyleyebiliriz.
Kısaca özetlemek gerekirse;
Teknik olarak 5. dalga ile birlikte (1.2230 fiyat seviyesini referans alarak) yukarı yönlü bir hareket içinde olduğumuzu, ve paritede ki işlem stratejilerimizi trend yönünde planladıktan sonra uygulamaya geçirerek getiri elde edebileceğimiz fikrini taşımaktayım.
İyi hafta sonları dilerim.