EUR/GBP paritesinde 0.8475 fiyat seviyesinden başlayan yukarı yönlü hareketin direnç olarak kabul edebileceğimiz Fibo 61.8 seviyesine (siyah renk ile belirtilen) kadar devam ettiğini ve sonrasında 0.8823 fiyat seviyesine kadar gerilediğini gözlemlemekteyiz.
Peki,
An itibarı ile 0.8842 seviyesinde fiyatlanan EUR/GBP paritesinde, direnç olarak kabul edilebilecek Fibo 61.8 seviyesinden başlayan aşağı yönlü hareketin devamını beklemek teknik açıdan olası mıdır?
Elbette.
O halde;
EUR/GBP paritesi, günlük zaman diliminde mavi renk ile belirtilen Fibo 1.618 seviyesinin üstünde mum kapanışı gerçekleştirmediği sürece aşağı yönlü hareketlerin öncelikle mavi renk ile belirtilen Fibo 100 seviyesine, Fibo 100 seviyesi altında ise kırmızı renk ile belirtilen kanal alt bant seviyesine kadar devam etmesini beklemenin teknik açıdan yerinde olacağını söyleyebiliriz.
İyi bayramlar dilerim.