EUR/USD paritesinde durum aslında net, teknik olarak baktığımızda 1,3000 seviyesi geçmiş dönemde çok zor kırılmıştı. Eğer parite bu seviyenin üzerinde haftalık bir kapanış gerçekleştirir ise parite tukarı yönlü hareketine devam edecektir. Fakat nereye gider, 1,3000 ile 1,3300 arasında geçmiş dönemde bir boşluk söz konusu bu sebeb ile haftalık kapanışı 1,3000 seviyesinin üzerinde gerçekleşir ise 1,3300'lere doğru bir hareket gerçekleşecektir. Fakat uzun vadede yönün hala aşağı yönlü olduğunu düşünüyorum. Daha önceki yazılarımda da bahsettiğim üzere avrupada bankacılık sektöründe büyük sermaye ihtiyacları doğacağını ve bu bankalara olan güven azalması durumu dahada kötüye sürükleyeceğini düşünüyorum. 1,2680'lerin altına sarkacağını düşünüyorum.