Eur/Usd ile ilgili beklentim bundan 6 ay önce 1.20 lerde taban yapmasıydı. Birçok yatırımcı 1.20 nin altına sarkıp 1.18 in kırılacağını düşünüyordu. Bende 1.20 nin biraz altında dönüş bekliyordum. Neticede biraz aşağısı biraz yukarısı. Asla tam noktası değil. Zaten bu piyasada dönüşleri tam noktasından kimse bilemez. Ama özellikle CCI ve Stokastic osilatörlerimiz haftalık ve aylık bazda dönüşe işaret ediyordu. Özellikle Haftalık grafikte CCI -100 ve Stocastik 20 nin altında ikili dib oluşturmuştu. Şimdi geldik 1.35 lere. Fazla sözü uzatmıyacağım. Aylık grafikten Tobo formasyonumuzun boyun çizgisi büyük bir ihtimalle kırılacak.CCI ve Stocastic 50 günlük periotta ivme olarak pozitif. Yine aylık bazda Elliot -0.0317 de ve 0 çizgisine doğru yaklaşıyor. Beklentim 0.0420 lerdir. Ayrıca küçülen üçgen oluşumu için bir üçüncüsünün içerisindeyiz.Bütün bunları aylık grafikten bütün yatırımcılar eminim farketmiştir. Onun için uzun vade hedefimizi 1.35 üstünde en az 1.42 ye kadar çıkartıyoruz. Buraya kadar düşer buradan sonra tekrar çıkar gibi net noktalar belirtmiyorum. En azından şimdilik her geri çekilme alım fırsatıdır diyebiliriz. Uzun vade dönüşü buralardan aramak hata olabilir.