Bu hafta noel tatili nedeniyle piyasalarda hacimsiz bir seyir olacaktır.EUR/USD paritesine teknik olarak bakacak olursak göstergelerin bir süre tepki hareketlerini destekleyebileceğini söyleyebiliriz.
Parite düşüş trendi içerisinde hareketini sürdürmekle birlikte 1.3150-1.3170 aralığındaki kısa vadeli direncini test etmek isteyebilir.Macd göstergesi net bir sinyal üretmemekle birlikte kısa vadede 0 noktasının üzerine hareket eder ise alım sinyalini almış olacağız.
Rsı göstergesi ise zaten kısa vadeli bir yükselen trend içersinde.Ancak unutmamak lazım ki parite düşüş trendi içerisinde ve düşüş trendi kırılmadığı sürece sert yükselişler olması beklenmemeli.