EUR/USD paritesi, 1.3993 seviyesinden başladığı düşüş hareketine devam ediyor. Takip ettiğim sayımda, muhtemelen cycle ölçekte üçgenin tamamlanmasıyla başlayan yeni dalganın da cycle ölçekte olması gerekir ki, bu sayımın doğru olması halinde dört aydır devam eden düşüş hareketine, yukarı yönlü minor ölçekli bir düzeltme dalgasından sonra daha sert düşüşlerin eklenmesi gerekir. Parite fiyatı bu sayım yönünde ilerledikçe, sayımın gerçekleşebilirlik ihtimali artacaktır. Ana sayımın bu yönüyle takip edilmesinde fayda görüyorum. Aşağıda aktardığım kısa vadeli güncel sayımın 1.39 zirvesinden beri bu yönde ilerlediğini söyleyebiliriz. Takip ettiğim ana sayım, bir önceki EUR/USD analizimde paylaşılmış olup, oradan inceleyebileceğinizi hatırlatarak güncel duruma geçiyorum.
EURU/USD'de 1.3699 seviyesinden başlayan minute 3 dalgası 1.3152 seviyesinde tamamlanmış görünüyor. Bu durumda 4 nolu yukarı yönlü dalga hareketi başlamış olabilir. 2 nolu minute dalgasının basit bir düzeltme dalgası olmaması nedeniyle almaşıklık kuralı gereği minute 4'ün basit yapıda, üç parçalı bir düzeltme dalgası olması beklenebilir. Dalganın hedefi, yaklaşık 1,3350-1.34 civarıdır. Bu gerçekleşirken kısa vadede 1.3152 seviyesinin görülmemesi gerekiyor.
Minute 4'ün hedefine ulaşması durumunda yeni, kısa vadeli bir satış dalgası eşliğinde minute 5 dalgasının başlamasını bekleyeceğiz. Bu takdirde hedef, muhtemelen yeşil trend kanalının biraz aşağısı (1.29-1.30 civarı) olacaktır.
Herkese sağlıklı ve kazançlı günler diliyorum.