EUR/USD paritesine 1 saatlik grafikte baktıgımızda uzun bir yukseliş trendi hakim. Bu hafta icerisinde bu yukseliş trendini sınırlayan kırmızı trend çizgisi bulunuyor. Paritenin düşüşünü engelleyen 120 ma de bulunmaktadır. Burada dikkat ediceğimiz 2 nokta var; düşüş için cıkıs trendinin kırılması gerekir.eger düşüşler baslar ise 1,2590 – 1,2550 – 1,2470 lere kadar ilerleyebilir. Yukarı yönlü trend devamı ise kanal boyunca 1,2820 lere kadar sürebilir. Yukarı yönlü yükseliş kırmızı trendin kırılmasıyla güçlenecektir.
Gün içinde uygulayabileceğimiz işlemler bunlar olabilir. Daha uzun vade için yorum yapmak istersek pariteye 4 saatlik ve günlük grafiklere bakalım. 4 saatlik grafikte göze carpan saatliktede oldugu gbi 1 Hazirandan bu yana olan cıkıs trendi. Trendin kırılması fibonacci 61.8 seviyesinin denk geldiği 1,2470 lere kadar gerilemeye yol açabilir. Trend kırılmadan hiçbir sekilde düşüşler söz konusu değil ve her zaman için alım yönünde işlem yapmalıyız. 1,2470 seviyelerinde gelindiğinde yakın stoplu kısa alımlar yapılabilir. Trendimiz devam ediyor ve yukselişler peki ne kadar ilerler uzun vadede diye düşünürsek. Yukselişler kanal boyunca 1,2810 – 1,2910 – 1,3050 olarak hedef gösterebilriiz. 1,3050 üzerinde günlük kapanışlar görür isek hedef 1,3200 ler olacaktır.
GÜNLÜK PİVOT:1,2693
HAFTALIK PİVOT: 1,2587
AYLIK PİVOT: 1,2660
Bol Kazançlar.
Eren PEKER