Geçtiğimiz haftayı EUR/USD psikolojik destek noktası olan 1.30 seviyesinden sıçrayarak kapattı. Alış pozisyonu için fırsat kollayan yatırımcılar açısından bakıldığında pek parlak bir hafta olmasa da Cuma günü birkaç zayıf hareketle durum biraz olsun değişti. Öncelikle ayı trendini kırarak (mavi çizgi) negative seyirden nötr seyre geçiş sürecini yönettiler. Dahası, mevcut dip seviyesinden omuz-baş-omuz formasyonu ile birlikte pozitif olarak yön değişti. Alış sinyali, fiyatlar boyun çizgisini aştığında (yeşil çizgi) oluştu. Pazar akşamı piyasa açıldığında boğalar için hayal kırıklığı yarattı çünkü destek boyun çizgisinin üzerinde tutunamadı.
Boğalar mevcut durumda 1.30 seviyesinden arz halinde beklemede. Bu seviyede oluşacak belirgin bir kırılma ile sert düşüşlerin gelişmesine neden olabilirö dolayısıyla uzun pozisyonda olan yatırımcıların baskısıyla fiyat düşüşleri engellenebilir. Cuma günkü yükseliş olasılığından daha düşük birihtimale sahip olan parite için birkaç önemli direnç bölgesi söz konusu. Bunlardan birincisi 1.3090, ikincisi 1.3120 ve sonuncusu 1.3175 seviyesi. Her bir seviye ayılar için efektif olarak kullanılarak kısa pozisyon açılabilir.