EUR/USD’ın ilk işlem gününde gayet başarılı olacağını söylemek yerinde olacaktır. Boğalar ters omuz-baş formasyonunun avantajını yeterince kullanamasalar da günlük grafikte güzel bir yükseliş hareketi yakaladılar. Boyun çizgisindeki savunma hatası nedeniyle güne aşağı yönlü bir dalgalanmayla başlandı. Ayı hareketi bir kanal (yeşil çizgiler) oluşturdu ve üst çizgi dün Avrupa seansının ortasında kırıldı. Alış için fırsat kollayan yatırımcılar 1.3090 direncini aşarak momentum kazandı ve pariteyi zaman zaman 1.3115 seviyesinin üzerinde tutmayı başardı. Bu seviyenin üzerinde kalıcı bir yer edinebilirlerse geçtiğimiz haftalarda çok güçlü bir destek görevi gören 1.3175 seviyesine doğru bir atak beklenebilir.
Mevcut durumda fiyatlar iki Fibonacci seviyesi arasında seyrediyor. 38.2 seviyesi gece seansında Euro için etkili bir destek oldu ve 50 seviyesi de çok önemli olmamakla birlikte direnç özelliği gösterdi.
Ayıların mevcut durumda bir umutları var ve 15 dakikalık grafikte görüldüğü üzere yükselen bir takoz (kırmızı çizgiler) söz konusu. Mevcut yukarı yönlü hareketi bir düzeltme hareketi olarak düşünerek yükselen takozu Fibo 50 seviyesinin üzerine yerleştirilecek Zararı Durdur önlemiyle kısa pozisyon açabilirler.