Büyük gün geldi çattı. Bugün paritenin artık ya tamam ya devam diyebileceği bir gün olabilir. Uzun bir süredir paritenin belirli bir bant aralığında ( 1,3025-1,3325) hareket ettiğini ve bu bandın dışına çıkılması ile hareketliliğin başlayacağını belirtmiştik. Bunun yanı sıra satış pozisyonlarında yer alınabilmenin belirli stratejilere dayalı olduğunu ancak 1,3025 desteğinin kırılması ile 1,2620 seviyesi hedeflenmesinden bahsetmiştik. Şimdi bu durumu doğrulatmak için bugünkü kapanışın hangi seviyede olduğuna bakarak işlem pozisyonlarımızı oluşturabiliriz. Eğer EUR/USD paritesi 1,2620 seviyesini hedefliyorsa bugün 1,3025 seviyesinin altında günlük kapanış yapması gerekmektedir. Aksi takdirde 1,2620 seviyesinden başlayan yükselişlerin sadece tepki satışı niteliğinde kalmasını ve paritenin 1,35 ve 1,3650 seviyesine kadar çıkışını sağlayan bir yükseliş görülebilir. Bu yüzden de yatırımcıların şuanda 1,302*’li seviyelerde acele edip işlem stratejisi oluşturmaması gerekmektedir. Özellikle Forex piyasasında sabırsızlıkla yapılan işlemlerden ciddi zararların ve hesap batmaların gerçekleştiğini ve bu durumlarında böyle kritik zamanlarda gerçekleştiğini gözlemleyebiliyoruz. Bu yüzden de paritenin yönünün aşağıya mı yoksa yukarıya mı karar vereceğini bugün ve yarın yapılacak günlük kapanışlar belirleyecektir.
Pivot;1,3110
Destek; 1,2980-1,2950-1, 2900
Direnç; 1,3080-1,3155-1,3190
Kudret AYYILDIR
LiderForex Başanalist