01 Ağustos gününden beri teknik göstergelerin yönünü aşağı çevirdiği paritede her yükseliş denemelerinin satışlarla karşılandığını görüyoruz. 3,0100 seviyesi civarının direnç olarak yerini sağlamlaştırdığı paritede 2,9950 seviyeleri kritik öneme haiz seviyeler. Bu seviyelerin altında kalması durumunda 2,9380-2,9390 bant desteğine doğru hızlı geri çekilmelerin görülme potansiyeli artmıştır. Kalkışmanın olduğu gün 2,8770 seviyelerinde olan doların aynı seviyelere doğru hareketlenmesi sürpriz olmayacaktır. EUR/USD paritesi düştüğü takdirde belirttiğimiz hedef seviyeler biraz daha yukarıda kalabilir. Ancak ortam netleştikçe ve güven tekrar oluştukça yaralar da sarılmaya devam edecektir. Şimdilik mevcut grafikler acele almamakta fayda var diyor..
saygılarımla,
Hikmet Baydar
Marfx Araştırma Müdürü